Наказ СМ N 266 від 21.07.2005 Про затвердження Технологічної схеми здійснення митного оформлення суден і товарів, що переміщуються у зоні діяльності митного поста "Інкерман" Севастопольської митниці

 

СЕВАСТОПОЛЬСЬКА МИТНИЦЯ

 Наказ N 266

Про затвердження Технологічної схеми здійснення митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними через митний кордон України у зоні діяльності митного поста "Інкерман" Севастопольської митниці

(від 21.07.2005)

 

Зареєстровано в Севастопольському міському управлінні юстиції
8 серпня 2005 р. за N 28/474

 

 

З метою удосконалення митного контролю, відповідно до вимог ст. 112 Митного кодексу України від 11 липня 2002 N 92-IV, постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення військової техніки та військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України", постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 N 1274 "Про затвердження Порядку пропуску яхт через державний кордон", постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2005 N 269 "Про здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України", наказу Державної митної служби України від 17.09.2004 N 678 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними", визначення послідовності дій посадових осіб Севастопольської митниці при здійсненні митного контролю і митного оформлення товарів і транспортних засобів, які переміщуються через пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон України, що розташовані в зоні діяльності митного поста "Інкерман",

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Технологічну схему здійснення митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними через митний кордон України у зоні діяльності митного поста "Інкерман" Севастопольської митниці (додається).

 

2. Начальнику митного поста "Інкерман" Беляєву М.П. забезпечити вивчення даної Технологічної схеми особовим складом митного поста "Інкерман" та її неухильне виконання.

 

3. Начальнику загального відділу Грицун І.В. ознайомити з цим наказом причетних осіб під підпис.

 

4. Скасувати наказ Севастопольської митниці "Про затвердження Технологічної схеми пропуску суден закордонного плавання, товарів та інших предметів, які перевозяться на них, через пункти пропуску (пункти контролю), що розташовані у зоні діяльності митного поста "Інкерман" Севастопольської митниці" від 06.04.2004 N 154.

 

5. Начальнику юридичного сектору Агабабяну С.С. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Севастопольського міського управління юстиції.

 

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника митниці Румянцева О.В.

 

Начальник Севастопольської митниці

Л.М.Рудкин

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Наказ Севастопольської митниці
21.07.2005 N 266

 

Зареєстровано в Севастопольському міському управлінні юстиції
8 серпня 2005 р. за N 28/474

 

 ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються в зоні діяльності митного поста "Інкерман" Севастопольської митниці

 

 1. Загальні положення

 

1.1. Технологічна схема (далі - схема) розроблена відповідно до вимог ст. 112 Митного кодексу України, Кодексу торговельного мореплавства України, постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення військової техніки та військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України", постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 N 1274 "Про затвердження Порядку пропуску яхт через державний кордон", постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2005 N 269 "Про здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України", наказу Державної митної служби України від 17.09.2004 N 678 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними", з метою визначення послідовності дій посадових осіб Севастопольської митниці (далі - митниця) при здійсненні митого контролю і митного оформлення товарів, предметів і транспортних засобів, які переміщуються через пункти пропуску і пункти контролю через кордон України, що розташовані в зоні діяльності митного поста "Інкерман" (далі - пост).

 

1.2. У випадку зміни митного законодавства, що регламентує порядок здійснення митного контролю та оформлення суден закордонного плавання (далі - судно) і товарів та інших предметів (далі - вантажі), що перевозяться на них, ця схема застосовується у частині, що не суперечить законодавству, до внесення необхідних змін.

 

1.3. Терміни вживаються в цій схемі в значеннях, наведених у Митному кодексі України, Кодексі торговельного мореплавства України, постанові Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", постанові Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення військової техніки та військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України", наказі Державної митної служби України від 17.09.2004 N 678 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними".

 

1.4. Судно закордонного плавання і предмети, що переміщуються на ньому через митний кордон України, підлягають митному контролю та митному оформленню. У передбачених законодавством випадках на судно закордонного плавання надається вантажна митна декларація.

 

1.5. Митний контроль і оформлення суден, вантажів, що на них перевозяться, здійснюється в зоні діяльності митного поста "Інкерман" біля причалів підприємств, у яких відкриті пункти пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України:

 

- на причалі вантажного району Севастопольського морського торговельного порту пункту пропуску через державний кордон у Севастопольському морському торговельному порту (далі - СМТП);

 

- на 40-му причалі Севастопольської бухти;

 

- на причалах наступних пунктів контролю: ВАТ "Севастопольський морський завод"; ВАТ "Персей", Чорноморський НДІ суднобудування (далі - підприємства).

 

Митний контроль і митне оформлення суден в акваторії бухти Севастопольська або на місці якірної стоянки на рейді здійснюються за узгодженням з відповідним підрозділом Прикордонної комендатури "Севастополь".

 

Судно, яке заходить в порт для поповнення запасів води, палива, продовольства, проведення термінових ремонтних робіт на строк до двох діб, митному оформленню не підлягає, але перебуває під митним контролем до його відправлення. Товари, які завантажуються на це судно, підлягають митному оформленню на загальних підставах.

 

1.6. Місця стоянки суден під час митного оформлення визначаються адміністрацією порту (підприємства) з урахуванням функціональної і технологічної діяльності порту (підприємства) за поданням начальника митного поста, погодженим з начальником ВПК "Севастополь 1" прикордонної комендатури "Севастополь" (далі - відділення прикордонного контролю).

 

Митне оформлення суден здійснюється цілодобово в порядку їхнього прибуття (вибуття). Зміна місця стоянки суден визначається адміністрацією порту за погодженням з начальником митного поста і начальником прикордонної комендатури "Севастополь", за виключенням випадків аварії або стихійного лиха. Для тимчасового відходу судна з порту в зв'язку з дією непереборної сили, стихійним лихом, а також з метою порятунку людей дозвіл митного поста не потрібний, при цьому адміністрація порту при першій нагоді повідомляє про це митний орган.

 

Митний контроль товарів, що перевозяться членами екіпажів суден, здійснюється, як правило, на борту цих суден. Митний контроль іноземних суден закордонного плавання може здійснюватись документально за умови їх постійного перебування під контролем митного органу в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України. У такому разі, митний контроль та митне оформлення предметів, що переміщуються членами екіпажів та пасажирами цих суден, здійснюється біля борту судна або в іншому місці у межах зони митного контролю, яке визначено адміністрацією порту та погоджено з митним постом та відділенням прикордонного контролю.

 

Митний контроль українських суден закордонного плавання, що прибули в український порт і не заходили в іноземні порти, не підходили до суден закордонного плавання, може здійснюватись документально. Рішення про документальне оформлення таких суден приймається начальником митного поста. Документальний контроль судна здійснюється на підставі довідки капітана про те, що судно під час рейса не заходило в іноземні порти і не підходило до суден закордонного плавання.

 

1.7. Судно закордонного плавання протягом усього часу стоянки в порту знаходиться під митним контролем. Митний пост має право в цей період здійснювати огляд і переогляд судна, пломбування й опечатування його окремих трюмів і приміщень, де знаходяться товари, підстави для ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України або транзиту через територію України яких відсутні.

 

Судна каботажного плавання перебувають під митним контролем протягом усього часу каботажу.

 

1.8. Оформлення суден закордонного плавання при їх переміщенні через митний кордон України здійснюється комісією, що складається з представників:

 

- відділення прикордонного контролю;

 

- митного поста;

 

- санітарно-епідеміологічної служби;

 

- служби з карантину рослин;

 

- служби ветеринарної медицини;

 

- служби екологічного контролю;

 

- адміністрації порту;

 

- агентської організації (морського агента).

 

У випадку, якщо законодавством передбачене здійснення інших видів контролю, до складу комісії включаються представники відповідних контролюючих органів. При здійсненні оформлення наливних суден до складу комісії можуть включатися представники пожежної охорони. Члени комісії та особи, яким дозволено відвідання судна під час здійснення контролю, не повинні вносити на судно та виносити з нього предмети, крім тих, що використовуються ними для виконання своїх службових обов'язків.

 

Митний контроль предметів, валютних та інших цінностей осіб, яким дозволено відвідання судна під час здійснення контролю комісією, провадиться шляхом усного або письмового декларування. Керівництво комісією здійснює старший наряду прикордонної служби. Огляд судна контрольними органами проводиться після узгодження зі старшими прикордонного та митного нарядів.

 

1.9. Під час роботи комісії начальником митного поста, за погодженням з начальником відповідного підрозділу Прикордонної комендатури "Севастополь", може бути дозволено відвідування судна іншим зацікавленим особам. Перед входом на судно вони повинні пройти митний контроль шляхом заяви відомостей (усно або письмово) відповідно до пунктів митної декларації.

 

1.10. При наявності оперативної інформації митних або правоохоронних органів щодо наявності на борту судна предметів контрабанди або предметів, що є безпосередньо об'єктами порушення митних правил, митний контроль здійснюється з обов'язковім оглядом судна та особистих речей і багажу членів екіпажу.

 

1.11. На будь-якому етапі здійснення митного контролю і митного оформлення судна, а також перевезених на ньому товарів, у випадку виявлення порушень митних правил або інших порушень діючого законодавства України посадова особа митниці з метою припинення протиправних дій і залучення до відповідальності винних осіб зобов'язана вжити заходів відповідно до технологічної схеми Севастопольської митниці по взаємодії Служби митної варти та боротьби з контрабандою із підрозділами митниці або, в передбачених випадках, інформувати про виявлене правопорушення інші компетентні органи.

 

1.12. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання здійснюються цілодобово в порядку надходження заявок на оформлення до митниці. Військові кораблі оформлюються першочергово.

 

Диспетчер СМТП не пізніше ніж за 4 години до приходу (відходу) судна, що прямує для постановки до причалів, розташованих у зоні діяльності поста (NN 20-94), подає до митного поста заявку на здійснення оформлення судна з наступним уточненням її змісту за 1 годину до початку контролю. Черговий по митному поста обов'язково дублює надання цієї інформації до чергової оперативної частини митниці.

 

Заявка подається у довільній формі усно (на вимогу митного органу - письмово) і повинна містити наступну інформацію:

 

- назва судна, тип судна, національна належність;

 

- дата та час прибуття (вибуття);

 

- місце стоянки;

 

- характер та кількість вантажу;

 

- кількість екіпажу та пасажирів (із зазначенням кількості громадян України);

 

- останній порт заходження (порт прямування);

 

- агентська організація (морський агент) (за наявності).

 

1.13. Комісія скликається за заявою агентської організації (морського агента), які забезпечують доставку членів комісії на судно з метою виконання покладених на неї функцій, а також повернення їх до своїх установ.

 

1.14. На судно, що прибуло з-за кордону, комісія піднімається після завершення санітарного контролю з дозволу представника санітарно-епідеміологічної служби.

 

1.15. Митний контроль та митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, здійснюються після проведення прикордонного контролю, а суден, що вибувають за кордон, - до початку прикордонного контролю.

 

1.16. Посадові особи Служби митної варти та боротьби з контрабандою та кінологічна команда митниці можуть брати участь у митному контролі та митному оформленні суден і вантажів на будь-якій його стадії.

 

1.17. Посадові особи митниці несуть персональну відповідальність за дотримання вимог даної Технологічної схеми.

 

 2. Режим зони митного контролю

 

У пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України митниця з метою забезпечення здійснення процедур митного контролю транспортних засобів та товарів, які переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, пов'язаних із виявленням, попередженням та припиненням контрабанди та порушень митних правил, за узгодженням з прикордонною комендатурою, встановлює постійні або тимчасові зони митного контролю. На суднах закордонного плавання митниця встановлює тимчасові зони митного контролю.

 

Режим тимчасових зон митного контролю доводиться до відома осіб, безпосередньо присутніх під час проведення митного контролю та оформлення. Межі зон митного контролю визначаються шляхом відповідних позначок з встановленням табличок з написом "Зона митного контролю. Стороннім вхід заборонено". Забезпечення безпеки громадян, а також схоронності товарів, переміщуваних через митний кордон України, дотримання режиму, законності і правопорядку в зонах митного контролю покладається на Службу митної варті та боротьбі з контрабандою варти митниці.

 

Не допускається перебування в зонах митного контролю товарів, митне оформлення яких завершено, крім випадків, коли таке перебування є наслідком функціональної і технологічної діяльності порту або митний орган одержав від інших контролюючих органів інформацію про можливе порушення законодавства під час митного оформлення цих товарів або транспортних засобів.

 

 3. Митний контроль і митне оформлення суден

 

 3.1. Підготовка до митного контролю і митного оформлення судна

 

3.1.1. Черговий по митному поста при одержанні від диспетчера заявки на оформлення судна:

 

- реєструє одержану інформацію в Журналі чергового по митному поста;

 

- доповідає про зміну оперативної обстановки начальнику митного поста (особі, що його заміщує);

 

- доповідає про зміну оперативної обстановки оперативному черговому митниці.

 

3.1.2. Начальник митного поста (особа, що його заміщує):

 

- перевіряє наявність оперативної інформації, орієнтувань на це судно та вантаж, який воно перевозить;

 

- призначає старшого наряду для здійснення митного оформлення судна (як правило, з числа головних або старших інспекторів митного поста) і визначає інспекторський склад цього наряду. Ставить перед старшим наряду завдання з митного оформлення й огляду судна, доводить до нього необхідні орієнтування.

 

3.1.3. Старший митного наряду до виходу на оформлення судна:

 

- перевіряє наявність документів, що мають відношення до даного судна в справі "Документи на контролі", вилучає їх для звірення з даними суднових документів;

 

- перевіряє підготовленість посадових осіб митниці, що входять до складу наряду, до проведення огляду судна (наявність технічних засобів контролю, бланків декларацій, особистого митного забезпечення, засобів зв'язку, робочого одягу, необхідних для здійснення огляду інструментів);

 

- проводить інструктаж посадових осіб митниці, включених до складу наряду, під час якого ставить загальне завдання з огляду, звертає увагу на конструктивні особливості судна;

 

- призначає особу, відповідальну за документальне оформлення судна, і дає їй необхідні вказівки відносно особливостей оформлення. Перевіряє наявність у нього пломб, дроту, бланків квитанцій форми МД-1, інших документів, що можуть знадобитися при митному оформленні судна.

 

3.1.4. До складу митного наряду для здійснення митного контролю та митного оформлення судна можуть залучатися співробітники різних структурних підрозділів митного органу. Загальне керівництво діями митного наряду у всіх випадках здійснює старший наряду.

 

 3.1.5. Інспектор, призначений відповідальним за документальне оформлення судна, роздруковує бланк "Наряд на оформлення судна" (додаток 1) і на його зворотному боці - таблиці для складання описів на передачу документів (додаток 2).

 

 3.2. Порядок митного контролю і митного оформлення прибуття судна

 

3.2.1. Старший митного наряду після прибуття на борт судна:

 

- установлює радіозв'язок з черговим по митному поста;

 

- установлює порядок взаємодії з представниками інших контрольних органів;

 

- узгоджує з адміністрацією судна кандидатури членів екіпажу, що супроводжуватимуть посадових осіб митниці при проведенні митного огляду судна;

 

- розподіляє об'єкти огляду між інспекторами наряду та закріплює за ними виділених для супроводження членів екіпажу;

 

- проводить інструктаж інспекторів митного наряду з техніки безпеки зі здійснення огляду судна;

 

- заповнює бланк "Наряд на оформлення судна".

 

3.2.2. Інспектор, призначений відповідальним за документальне оформлення судна:

 

Видає представнику суднової адміністрації необхідну кількість бланків митних декларацій (для членів екіпажу - громадян України).

 

Перевіряє представлення судновою адміністрацією:

 

- генеральної декларації - 1 примірник;

 

- вантажної декларації - 2 примірника;

 

- вантажних документів (коносаментів, маніфестів тощо) - в необхідної кількості;

 

- суднової ролі - 1 примірник;

 

- списку пасажирів - 1 примірник;

 

- декларації про особисті речі членів екіпажу судна - 2 примірника;

 

- митних декларацій членів екіпажу судна, які є громадянами України;

 

- списку запасів споживання - 2 примірника;

 

- довідки капітана про наявність на борту судна наркотичних (психотропних) засобів, зброї та боєприпасів - 1 примірник;

 

- довідки про наявність у судновій касі валюти - 1 примірник;

 

- оригіналу та копії документа, що підтверджує національну належність судна;

 

- оригіналу та копії документа, що підтверджує право власності на судно;

 

- рахунків-фактур, актів про оприбуткування по судну, актів про списання запасів споживання, закуплених українським судном за кордоном;

 

- зобов'язання капітана судна, яке плаває під Державним Прапором України, про те, що закуплені за кордоном запаси споживання не будуть винесені із судна, - 1 примірник.

 

Усі представлені документи мають бути засвідчені судновою печаткою та підписом капітана судна, за винятком митних декларацій українських членів екіпажу.

 

Перевіряє комплектність представлених документів, робить звірення відомостей взаємопов'язаних документів (наприклад, відомостей вантажної декларації та відомостей маніфесту або коносаменту), про що за відсутності зауважень робить відповідні відмітки у

 


Купить полный текст документа можно после авторизации

За дополнительной информацией обращайтесь в ООО "Планета Одесса"
Тел. +380 50-336-5436 email: rise3info@gmail.com

Home