Наказ 182 від 02.04.2001. Про затвердження положення про підготовку і перепідготовку державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден

Втратив чинність на підставі Наказу N 748 від 31.12.2021

 

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

Наказ N 182

Про затвердження Положення про підготовку і перепідготовку державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден

(від 02.04.2001)

 

 

З метою забезпечення єдиних вимог щодо професійної підготовки і перепідготовки державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден та відповідно до пункту 8 Положення про державну морську лоцманську службу

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Положення про підготовку і перепідготовку державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден (додається).

 

2. Директору ДП "Дельта-лоцман" Бездольному В.В. забезпечити підготовку і перепідготовку державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден згідно з вимогами цього Положення та Резолюцій А.485(XII), А.857(20), прийнятих Асамблеями Міжнародної морської організації.

 

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Момота О.І.

 

Міністр            Л.Костюченко

 

 

Положення

про підготовку і перепідготовку державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден

 

1. Положення про підготовку і перепідготовку державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден (надалі - Положення) визначає єдиний порядок підготовки і перепідготовки державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден (надалі - лоцмани-оператори СРРС).

 

2. Положення розроблено на підставі:

 

- Кодексу торговельного мореплавства України;

 

- Положення про державну морську лоцманську службу;

 

- Положення про лоцмана-оператора служби регулювання руху суден;

 

- Резолюції Міжнародної морської організації (далі - ІМО) А.485(XII) "Підготовка, кваліфікація та методи роботи морських лоцманів, крім лоцманів відкритого моря";

 

- Резолюції ІМО А.857(20) "Керівництво для служб руху суден".

 

3. Система підготовки, перепідготовки та періодичної перепідготовки державних морських лоцманів і лоцманів-операторів СРРС грунтується на постійному навчанні і є дворівневою:

 

3.1. На першому рівні здійснюється підготовка кандидатів на посади державних морських лоцманів і лоцманів-операторів СРРС за основним курсом підготовки до першого рівня кваліфікаційних вимог (державні морські лоцмани 2-го класу та лоцмани-оператори СРРС 2-го класу), яка спрямована на набуття спеціальних знань, умінь і навичок, необхідних для забезпечення безпеки мореплавства, запобігання аварійним морським подіям в складних для плавання суден умовах.

 

3.2. На другому рівні здійснюється перепідготовка державних морських лоцманів і лоцманів-операторів СРРС для підвищення їх кваліфікаційного рівня до вимог, що встановлені для державного морського лоцмана 1-го класу, лоцмана-інструктора, лоцмана берегового базування, лоцмана-оператора СРРС 1-го класу та лоцмана-оператора СРРС-інструктора, а також періодична перепідготовка з метою постійного оновлення, розширення та поглиблення знань, умінь і навичок.

 

4. Перепідготовка державних морських лоцманів і лоцманів-операторів СРРС з метою підвищення рівня кваліфікації, а також підготовка кандидатів на ці посади здійснюються у два етапи:

 

- у галузевому центрі підготовки і перепідготовки державних морських лоцманів і лоцманів операторів СРРС ДП "Дельта-лоцман" (далі - Центр);

 

- у лоцманській організації або СРРС на робочому місці, де державний морський лоцман, лоцман-оператор СРРС працює, або кандидат на ці посади буде працювати.

 

4.1. Перший етап перепідготовки державних морських лоцманів і лоцманів-операторів СРРС здійснюється з метою здобуття рівня кваліфікації, потрібної для присвоєння більш високої категорії, і складається з теоретичної та тренажерної частин:

 

- теоретична частина - надання знань відповідно до планів і програм Центру за переліком спеціальних предметів (додаток  1);

 

- тренажерна частина - здобуття умінь і навичок управління судном, виконання функцій лоцманів-операторів СРРС на спеціальному технічному пристрої - тренажері, який імітує плавання суден в нормальних, складних та особливих умовах, відповідно до програм Центру.

 

4.1.1. Підготовка кандидатів на посади державних морських лоцманів або лоцманів-операторів СРРС здійснюється на першому етапі за програмами основного курсу підготовки з метою здобуття кандидатами необхідного рівня знань і умінь, який потрібен кожному лоцману або лоцману-оператору СРРС для роботи в будь-якому районі. Наявність підготовки кандидатів за основним курсом першого етапу є обов'язковою умовою для подальшого проходження підготовки на робочому місці.

 

4.2. Другий етап перепідготовки державних морських лоцманів і лоцманів-операторів СРРС, а також підготовки кандидатів на ці посади здійснюється безпосередньо на робочому місці в районі роботи державного морського лоцмана, лоцмана-оператора СРРС або майбутньої роботи кандидатів на ці посади з метою набуття практичного досвіду стосовно особливостей плавання у даному районі. Другий етап підготовки та перепідготовки здійснюється під керівництвом лоцмана-інструктора або лоцмана-оператора СРРС-інструктора.

 

4.2.1. Інструкторами призначаються особи, які успішно закінчили перепідготовку, підтвердили відповідність знань кваліфікаційному рівню лоцмана-інструктора або лоцмана-оператора СРРС-інструктора, мають відповідні свідоцтва та права.

 

4.2.2. Програми перепідготовки державних морських лоцманів і лоцманів-операторів СРРС, програми основного курсу підготовки кандидатів на ці посади у Центрі, а також типові програми другого етапу розробляються Центром, погоджуються Держфлотінспекцією України та затверджуються Міністерством транспорту України.

 

5. Періодична перепідготовка державних морських лоцманів, лоцманів-операторів СРРС, лоцманів берегового базування, лоцманів-інструкторів та лоцманів-операторів СРРС-інструкторів з метою оновлення знань і умінь проводиться у Центрі один раз на три роки і не потребує перепідготовки на робочому місці.

 

6. Позачергова перепідготовка державних морських лоцманів, лоцманів-операторів СРРС та лоцманів берегового базування проводиться у разі:

 

- підвищення кваліфікаційного рівня;

 

- зміни району роботи;

 

- перерви в роботі більше 6 місяців;

 

- за окремим направленням замовника;

 

- на вимогу органу державного нагляду за безпекою судноплавства.

 

7. Замовниками на підготовку і перепідготовку державних морських лоцманів, лоцманів-операторів СРРС або кандидатів на ці посади є державні організації, які мають у своєму складі лоцманські служби або СРРС.

 

8. Прийом для підготовки або перепідготовки у Центрі здійснюється за заявою з доданням до неї документів згідно з переліком (додаток 2), при наявності договору, укладеного між Центром та Замовником.

 

9. До початку занять у Центрі особи, що направлені для підготовки і перепідготовки, проходять обов'язкове тестування на відповідність:

 

- встановленим вимогам щодо стану здоров'я;

 

- встановленим психофізичним показникам;

 

- встановленим вимогам із теоретичної і практичної підготовки за фахом;

 

- вимогам щодо знання англійської мови.

 

10. У разі отримання позитивних результатів з усіх видів тестування кандидат зараховується для підготовки або перепідготовки за відповідним кваліфікаційним рівнем.

 

За негативними результатами тестування кандидат не зараховується на навчання.

 

11. Перепідготовка державних морських лоцманів і лоцманів-операторів СРРС, а також підготовка кандидатів на ці посади здійснюється у Центрі з відривом від виробництва за планами, програмами і методиками Центру, що затверджуються у встановленому


Купить полный текст документа можно после авторизации

За дополнительной информацией обращайтесь в ООО "Планета Одесса"
Тел. +380 50-336-5436 email: rise3info@gmail.com

Home