Наказ N 23 від 14.01.2003 Про затвердження нової редакції Статуту державного підприємства "Морська аварійно-рятувальна служба"

 

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

Наказ N 23

Про затвердження нової редакції Статуту державного підприємства "Морська аварійно-рятувальна служба"

(від 14.01.2003)

 

На виконання рішення Колегії Мінтрансу від 31.05.2002 р. N 31 та відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 15.12.1992 р. N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", наказую:

 

1. Затвердити нову редакцію Статуту державного підприємства "Морська аварійно-рятувальна служба".

 

2. Директору державного підприємства "Морська аварійно-рятувальна служба" (Леонтьєв І.Г.):

 

2.1 Зареєструвати нову редакцію Статуту в державних органах реєстрації відповідно до чинного законодавства.

 

2.2 У десятиденний термін після державної реєстрації надати Управлінню власності та структурних перетворень належним чином завірені копії установчих документів.

 

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Симоненка С.В.

 

 

Т.в.о. Міністра

Е.Ф. Абдуллаєв.

 

Статут
державного підприємства "Морська аварійно-рятувальна служба"

(нова редакція)

 

м. Одеса, 2003р.

 

Морська аварійно-рятувальна служба (далі — Підприємство) Міністерства транспорту України є складовою частиною Морської пошуково-рятувальної системи Органу управління майном (МПРС) і створена відповідно до вимог гл.2 ст.2.1.2. Міжнародної конвенції з пошуку та рятування на морі — 1979 р., Закону України "Про аварійно-рятувальні служби" та наказу Міністерства транспорту України від 04.06.2001 р. N 411.

 

Підприємство, як функціональна підсистема Органу управління майном, здійснює свою діяльність на загальнодержавному та регіональному рівнях.

 

Підприємство, є державним спеціалізованим підприємством, яке засновано на державній власності, входить до сфери управління Органу управління майном і безпосередньо підпорядковане Державному департаменту морського та річкового транспорту України.

 

Стаття 1.
Найменування та місцезнаходження Підприємства

 

1.1. Найменування Підприємства

 

українською – Морська аварійно-рятувальна служба (МАРС)

 

російською – Морская аварийно-спасательная служба (МАСС)

 

англійською – Marine Rescue Service (MARS)

 

1.2. Місцезнаходження Підприємства

 

65026, Україна, м. Одеса, вул. Приморська, буд. 3а.

 

Стаття 2.
Мета та предмет діяльності Підприємства

 

2.1. Підприємство створене з метою:

 

2.1.1. Здійснення операцій з рятування людського життя, суден і вантажів у відкритому морі відповідно до Конвенції про пошук і рятування на морі.

 

2.1.2. Виконання робіт з ліквідації аварійних розливів нафтопродуктів і інших шкідливих речовин у морі відповідно до Міжнародної конвенції з запобігання забрудненню з суден 1973/78 рр.

 

2.1.3. Здійснення міжпортових буксирувань, суднопідйомних, підводнотехнічних робіт та іншої комерційної діяльності на морі, котра потребує застосування спеціалізованих сил і засобів, які є у Підприємства.

 

2.2. Основними напрямками діяльності Підприємства є:

 

2.2.1. Несення аварійно-рятувальної готовності (далі — АРГ) з метою надання допомоги людям, суднам, вантажам, літальним апаратам та іншим об'єктам, котрі зазнали аварію у відкритому морі, а також ліквідації аварійних розливів нафтопродуктів у морі.

 

2.2.2. Виконання у відкритому морі аварійно-рятувальних робіт (далі — АРР) з метою рятування людського життя, суден, вантажів, літальних апаратів та інших об'єктів.

 

2.2.3. Виконання робіт з метою ліквідації аварійних розливів нафтопродуктів (далі - ЛАРН) та інших забруднюючих речовин у морі.

 

2.2.4. Виконання морських буксирувань маломореплавних і небезпечних об'єктів на далекі відстані, супроводження/ескортування суден і аварійно-рятувальне забезпечення перегонів суден, включаючи ескортування у зоні прибережного плавання, а також під час виконання транспортних операцій з небезпечними вантажами.

 

2.2.5. Проведення обслідування і подання висновків про можливість буксирування маломореплавних і потенційно аварійних об'єктів.

 

2.2.6. Під час виконання іншими підприємствами міжпортових буксирувань маломореплавних і потенційно аварійних об'єктів Підприємства проводить експертизу проектів цих операцій і розглядає можливість їх проведення.

 

2.2.7. Розробка проектної документації, необхідної для проведення буксирувань і перегонів маломореплавних і потенційно аварійних об'єктів.

 

2.2.8. Організація і проведення криголамних, днопоглиблювальних, суднопідйомних, підводно-технічних (водолазних) робіт.

 

2.2.9. Надання українським і закордонним фізичним і юридичним особам послуг, пов'язаних з підбором, підготовкою кадрів для роботи на рятувальних, буксирних, суднопідйомних, водолазних суднах у відповідних службах і підприємствах, включаючи комунальні і об'єктові.

 

2.2.10. Ремонт і технічне обслуговування засобів морського, річкового і автомобільного транспорту.

 

2.2.11. Організація постачань на ринок аварійно-рятувальних послуг підводного устаткування, інструменту, водолазного спорядження, підводної теле- і відеотехніки та інших технічних засобів, котрі виробляються ведучими закордонними фірмами. Використання з цією метою своїх консигнаційних складів.

 

2.2.12. Надання інженерних та водолазних послуг, пов'язаних з діагностикою технічного стану портових споруд та інших гідротехнічних об'єктів, суден і плавучих об'єктів у тому числі виконання планово-попереджувальних водолазних оглядів гідротехнічних споруд портів і судноремонтних заводів та надання сюрвейерних послуг.

 

2.2.13. Розчистка акваторій портів, підхідних каналів і фарватерів від потоплених суден та інших об'єктів, котрі перешкоджають судноплавству і погрожують безпеці мореплавства, а також в інших випадках. Залучення для цього сторонніх організацій.

 

2.2.14. Огляд, перевірка і ремонт підводної частини суден на плаву.

 

2.2.15 Проведення навчання, підвищення кваліфікації персоналу згідно зі спеціальностями — водолаз, спеціаліст з ліквідації аварійних розливів нафтопродуктів, матрос-водолаз, пожежних матрос, тощо.

 

2.2.16. На правах Спеціалізованої служби проводити інспектування підприємств Органу управління майном, котрі здійснюють водолазні роботи, на предмет дотримання ними єдиних правил під час виконання водолазних робіт.

 

2.2.17. Здійснення робіт з ремонту, зарядки, гідравлічних випробувань дихальних апаратів, навчання і інструктаж спеціалістів для роботи з апаратами на стисненому повітрі і видача їм відповідних документів.

 

2.2.18. Виконання підводних робіт на шахтах, гідровузлах, водоводах, гірничо-збагачувальних комбінатах і інших об'єктах.

 

2.2.19. Огляд, підводне будівництво і ремонт, паспортизація гідротехнічних споруд портів, судноремонтних заводів, спеціальних споруд.

 

2.2.20. Згідно укладених контрактів здійснення огляду підприємств усіх форм власності і видача дозволу-допуску на виконання водолазних робіт.

 

2.2.21. Проведення тренувань і лікувальної декомпресії водолазів у барокомплексі.

 

2.2.22. Проведення профілактики і ремонту підводної відео- і телеапаратури і засобів зв'язку.

 

2.2.23. Розробка проектів нормативних документів, що регулюють правовідносини в області несення аварійно-рятувальної готовності, виконання пошукових та аварійно-рятувальних робіт, операцій з ліквідації аварійних розливів нафтопродуктів та інших забруднюючих речовин в морській зоні відповідальності України, взаємодії під час виконання пошукових та аварійно-рятувальних робіт, операцій з ліквідації аварійних розливів нафтопродуктів, проектів типових договорів та інших документів з виконання АРР та ЛРН, з організації та функціонування водолазної служби Органу управління майном, виконання підводно-технічних, суднопідйомних, буксирувальних робіт, ескортування маломореплавних об'єктів, криголамного забезпечення, а також проектів інших нормативних документів, що регулюють діяльність Морської аварійно-рятувальної системи Органу управління майном та суміжних галузей.

 

Надання висновків по проектах нормативних документів в галузі безпеки мореплавства, що надійшли до Морської аварійно-рятувальної служби.

 

2.2.24. Прокладання і ремонт підводних кабелів і трубопроводів.

 

2.2.25. Підводна очистка корпусів суден від обростання.

 

2.2.26. Пожежний огляд суден українських судновласників незалежно від форми власності і галузевого підпорядкування за замовленням.

 

2.2.27. Здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

 

Стаття 3.
Юридичний статус Підприємства

 

3.1. Підприємство є юридичною особою. Права й обов'язки юридичної особи набуває з дня його державної реєстрації, яка здійснюється відповідно до Закону України "Про підприємництво".

 

3.2. Підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується Органом управління майном.

 

3.3. Згідно з Конвенцією 1979 р. і наказом Міністерства транспорту України МАРС і діючий у її складі Морський рятувально-координаційний центр (МРКЦ) є органами, що здійснюють керівництво аварійно-рятувальною діяльністю усіх морських підприємств і організацій Мінтрансу України.

 

3.4. Підприємство керується у своїй діяльності Конституцією України, Кодексом торговельного мореплавства України", Законами України "Про аварійно-рятувальні служби", "Про підприємства в Україні", іншими актами законодавства Україні, що регламентують АРГ, АРР, ЛАРН та взаємодію під час їх виконання, включаючи міжнародні конвенції "Про охорону людського життя на морі 1974 р.", "Про пошук і рятування 1979 р.", "Про рятування 1989 р.", Конвенцію ООН з морського права 1982 р., іншими міжнародними конвенціями і угодами, що регулюють діяльність з рятування людського життя і суден у морі, ліквідацію аварійних розливів нафтопродуктів у морі, іншу її діяльність, а також цим Статутом.

 

3.5. Участь Підприємство в асоціаціях, корпораціях, концернах, холдінгових компаніях та інших об'єднаннях підприємств, здійснюється відповідно до чинного законодавства за погодженням з Органом управління майном.

 

Створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюється Фондом державного майна України за згодою Органу управління майном.

 

3.6. Відносини між Підприємством і органами державного управління та контролю, умови і межі їх взаємних прав і обов'язків регулюються чинним законодавством.

 

3.7. Підприємство веде самостійний баланс, має поточний і валютний рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та інші реквізити. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства, а також фірменне найменування.

 

3.8. Підприємство несе відповідальність за свої зобов'язання в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством. Підприємство не несе відповідальності за зобов'язання держави та Органа управління майном.

 

3.9. Підприємство має право у порядку, встановленому законодавством та Органом управління майном, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та третейському суді.

 

3.10. Підприємство є правонаступником Чорноморсько-Азовського Управління буксирно-рятувального і спеціалізованого флоту Міністерства транспорту України.

 

Стаття 4.
 Майно Підприємства

 

4.1. Майно Підприємства складається з необоротних та оборотних активів, а також інших цінностей, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.

 

4.2. Майно Підприємства є державною власністю і належить йому на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд за погодженням з Органом управління майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.

 

4.3. Джерелами формування майна є:

 

майно, передане йому органами державного управління;

 

бюджетне фінансування на несення АРГ, проведення пошукових і аварійно-рятувальних робіт, виконання ЛАРН операцій, а також проведення навчань, підготовки і перепідготовки кадрів, страхування техніки і персоналу, медико-психологічну реабілітацію;

 

доходи одержані від реалізації послуг і продукції, а також від інших видів господарської діяльності;

 

доходи від цінних паперів;

 

кредити банків та інших кредиторів;

 

капітальні вкладення і дотації з бюджетів;

 

безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;

 

придбання майна іншого підприємства, організації;

 

інше майно, надбане на підставах, не заборонених законодавством.

 

4.4. Відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за Підприємством, здійснюється з дозволу Органу управління майном у порядку, що встановлений чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Підприємства і є державною власністю.

 

4.5. Підприємство має право здавати в оренду майно відповідно до чинного законодавства підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам (крім цілісних майнових комплексів, його структурних підрозділів, філіалів, цехів) нежилі приміщення, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать.

 

4.6. Підприємство має право списувати з балансу у порядку, встановленому Органом управління майном, нежилі приміщення, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать.

 

4.7. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.

 

4.8. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству за рішенням суду або господарського суду.

 

Стаття 5.
Права та обов'язки Підприємства

 

5.1. Права Підприємства:

 

5.1. Підприємство самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.

 

5.1.1. Підприємство реалізує свою продукцію, послуги та майно за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - за фіксованими державними цінами.

 

5.1.2. Підприємство вправі створювати та мати власні філії, відділення, представництва та інші відособлені підрозділи відповідно до чинного законодавства і затверджує положення про них.

 

5.2. Обов'язки Підприємства:

 

5.2.1. При визначенні стратегії господарської діяльності Підприємство повинно враховувати державні контракти, державні замовлення та інші договірні зобов'язання. Доведені у встановленому порядку державні контракти і державні замовлення є обов'язковими до виконання.

 

5.2.2. Підприємство:

 

- Забезпечує своєчасну оплату податків та інших загальнообов'язкових платежів згідно з чинним законодавством.

 

- Здійснює будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів, забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання.

 

- Здійснює оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення виробництва.

 

- Придбаває необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб.

 

- Відповідно до державного контракту та державного замовлення, укладених договорів забезпечує виробництво та поставку продукції, товарів, надання послуг.

 

- Створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.

 

- Здійснює заходи по вдосконаленню організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як у результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи Підприємства, забезпечує економне і раціональне використання фонду оплати праці і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства.

 

- Виконує норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.

 

- Визначає облікову політику Підприємства.

 

- Обирає форму бухгалтерського обліку, розробляє систему і форми внутрішнього господарського обліку, звітності і контролю господарських операцій;

 

У разі порушення Підприємством законодавства про охорону навколишнього природного середовища, його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства.

 

5.3. Підприємство здійснює бухгалтерський, оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством. Керівник МАРС та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності.

 

Стаття 6.
Управління Підприємством

 

6.1. Управління Підприємством здійснює його керівник.

 

6.2. Наймання керівника Підприємства здійснюється Органом управління майном шляхом укладання з ним контракту. Підприємство самостійно визначає структуру управління і встановлює штати. Структуру та штати апарату управління Підприємство погоджує з Органом управління майном.

 

6.3. Керівник Підприємства самостійно в межах своєї компетенції вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції Органу управління майном та інших органів управління Підприємства.

 

Керівник Підприємства:

 

- несе повну відповідальність за стан та діяльність Підприємства;

 

- діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його в усіх установах та організаціях;

 

- розпоряджається коштами та майном за дозволом Органу управління майном відповідно до чинного законодавства;

 

- укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків поточний та валютний рахунки;

 

- несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів;

 

- несе відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечує фіксування фактів здійснення усіх господарських операцій;

 

- обирає форму бухгалтерського обліку як певну систему регістрів обліку, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації в них з додержанням єдиних засад, згідно з чинним законодавством;

 

- створює необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку.


Купить полный текст документа можно после авторизации

За дополнительной информацией обращайтесь в ООО "Планета Одесса"
Тел. +380 50-336-5436 email: rise3info@gmail.com

Home