Наказ МНС N 19 від 16.08.2004 Про внесення змін і доповнень до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України

 

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Наказ N 19

 Про внесення змін і доповнень до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України

(від 16.08.2004)

 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
1 вересня 2004 р. за N 1080/9679

 

Відповідно до Указу Президента України від 21 листопада 2003 року N 1328 "Про вдосконалення управління у сфері запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру" було створено Державну спеціальну (воєнізовану) аварійно-рятувальну службу МНС України (далі - ДСВАРС МНС України), до складу якої увійшла Державна пошуково-рятувальна служба на водних об'єктах МНС України (далі - ДПРСВО МНС України) як складова частина ДСВАРС МНС України. Функції та обов'язки ДПРСВО МНС України перейшли до ДСВАРС МНС України як правонаступниці.

 

У зв'язку з необхідністю відображення зазначених змін у Правилах охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених наказом МНС України від 03.12.2001 N 272, зареєстрованих у Мін'юсті України 01.02.2002 р. за N 95/6383

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Зміни і доповнення до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених наказом МНС України від 03.12.2001 N 272, зареєстрованих у Мін'юсті України 01.02.2002 за N 95/6383, що додаються.

 

2. Начальнику Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України Радецькому Й.І. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у визначений законодавством термін.

 

3. Заступнику начальника управління - начальнику загального відділу управління документального забезпечення та з питань звернень громадян Департаменту стратегічного планування та моніторингу Свинцовій В.І. у 10-денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

 

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Чучковського В.М.

 

Міністр

Г.В.Рева

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Наказ МНС України 16.08.2004 N 19

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
1 вересня 2004 р. за N 1080/9679

 

ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ
до правил охорони життя людей на водних об'єктах України

 

 

 

1. У тексті Правил:

 

1.1. Назву "Державна пошуково-рятувальна служба на водних об'єктах" та абревіатуру "ДПРСВО" в усіх відмінках замінити на назву "Державна спеціальна (воєнізована) аварійно-рятувальна служба МНС України" та абревіатуру "ДСВАРС МНС України" у відповідних відмінках.

 

1.2. Слово "Держкомкордон" в усіх відмінках замінити словами "Державна прикордонна служба України (далі - Держприкордонслужба)" у відповідних відмінках.

 

1.3. Слова "Головна інспекція на водних об'єктах ДПРСВО" в усіх відмінках замінити словами "структурний підрозділ ДСВАРС МНС України, на який покладено виконання профілактично-наглядових функцій щодо безпеки на водних об'єктах" у відповідних відмінках.

 

1.4. Слова "інспектор ДПРСВО" в усіх відмінках замінити словами "працівник підрозділу ДСВАРС МНС України (інспектор)" у відповідних відмінках.

 

2. У підпунктах 1.4 та 1.6 перед словом "прикордонних" помістити слово "контрольованих", а в кінці підпункту 1.6 доповнити: "та постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.98 N 1199 "Про контрольовані прикордонні райони".

 

3. У підпункті 1.7 слова "Прикордонних військ" замінити словом "Держприкордонслужби".

 

4. У підпунктах 2.5 та 6.5 останній абзац викласти в такій редакції:

 

"Право на обстеження дна акваторії пляжу (місця масового відпочинку населення на воді) та видачу відповідного акта мають водолази-професіонали підрозділів, що пройшли атестацію та реєстрацію у МНС України (крім відомчих пляжів ВМС та Держприкордонслужби)".

 

5. У підпункті 3.2 слово "парамедика" замінити словами "що дає право на надання першої медичної допомоги".

 

6. Підпункт 3.4 у кінці доповнити словами ", місце масового відпочинку (пляж)".

 

7. У підпункті 6.5 слово "свай" замінити словом "паль".

 

8. Підпункт 7.5 доповнити абзацом такого змісту:

 

"Мінімальна кількість рятувальних засобів на будь-якому маломірному плавзасобі має бути такою: рятувальні нагрудники (жилети) - на кількість осіб, які перебувають у плавзасобі; рятувальні круги із плаваючою линвою 15 м із розрахунку 1 круг на 4 особи, але не менше одного на плавзасіб".

 

9. В абзаці третьому підпункту 8.3 пункту 8 слово "спеціаліста" замінити словом "фахівця", слово "водолаза" замінити словом "водолаза-інструктора".

 

10. Підпункт 8.6 викласти у наступній редакції:

 

"8.6. До використання допускаються апарати, попередньо перевірені в роботі, при наявності аналізів повітря в апаратах та в компресорах, якими вони набивались. Під час перевірки необхідно керуватись чинним законодавством, яке регулює безпеку праці на водолазних роботах. Особлива увага звертається на термін чергового технічного огляду апаратів, який проводиться щороку, та повітряних балонів, який проводиться не менше одного разу на 5 років."

 

11. У пункті 11:

 

підпункт 11.2 доповнити реченням "Слід пам'ятати, що морський лід набагато слабкіший за прісноводний.";

 

підпункт 11.7 слово "цілиною" замінити словами "ділянкою, вкритою сухим снігом";

 

підпункт 11.11 після слова "ділянки" доповнити словами "з метою привернення уваги до небезпеки за огорожею та перешкоди вільного підходу до вирубаної ділянки (виставляється не ближче 1,5 м до неї), додатково виставляти таблички з написом "ОБЕРЕЖНО, ОПОЛОНКА!" великими літерами, які можливо було б прочитати з берега або за 50 м від них."

 

підпункт 11.12 слова "на кінці" замінити словами "з одного краю та петлею з іншого", слово "кола" замінити словом "круги".

 

12. Доповнити пункт 12 новими абзацами такого змісту:

 

"Ці правила не можуть охоплювати всі місцеві особливості небезпеки на воді, оскільки різні водойми або їх ділянки можуть мати різні гідрологічні особливості (море, озеро, річка, ставок, течія, вир, водоспад тощо) та різний вплив метеорологічних (погодних) умов на них (паводок, згінно-нагінні явища тощо). Зважаючи на це, органи місцевого самоврядування з метою поліпшення збереження життя людей на водоймах у своєму регіоні можуть розробляти свої місцеві правила з урахуванням місцевих особливостей водних об'єктів та видавати регіональні правила.

 

Такі регіональні правила не повинні скасовувати жодного з пунктів або вимог цих Правил, чи входити у протиріччя з ними і, перед виданням, мають бути погодженими з ДСВАРС МНС України, а у контрольованих прикордонних районах і з Держприкордонслужбою".

 

13. У додатку 1:

 

в абзаці другому розділу "Використання човна" прийменник "на" замінити прийменником "у";

 

у кінці четвертого абзацу розділу "Серцево-легенева реанімація" слово "водорослів" замінити словом "водоростей".

 

14. Правила доповнити додатком 2 "Паспорт на відкриття і функціонування пляжу (пункту прокату)" (додається), у зв'язку з цим додатки 2-4 вважати додатками 3-5.

 

Начальник сектору водних об'єктів Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України

Л.В.Лозовський

 

Додаток 2

до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України

 

 


Купить полный текст документа можно после авторизации

За дополнительной информацией обращайтесь в ООО "Планета Одесса"
Тел. +380 50-336-5436 email: rise3info@gmail.com

Home