Постанова 734 від 30.06.2021. Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення іспиту у формі комп’ютерного тестування для підтвердження кваліфікації моряків

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 червня 2021 р. № 734

Київ

Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення іспиту у формі комп’ютерного тестування для підтвердження кваліфікації моряків

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ

№ 1499 від 30.12.2022, № 416 від 28.04.2023, № 567 від 30.05.2023 )

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства інфраструктури стосовно реалізації до 1 березня 2025 р. експериментального проекту щодо проведення іспиту у формі комп’ютерного тестування для підтвердження кваліфікації моряків (далі - експериментальний проект).

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо проведення іспиту у формі комп’ютерного тестування для підтвердження кваліфікації моряків, що додається.

3. Установити, що супроводження та координація експериментального проекту здійснюється Державною службою морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства.

4. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури разом з Державною службою морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства:

подавати щокварталу Кабінетові Міністрів України звіт про результати реалізації експериментального проекту;

подавати пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів за результатами реалізації експериментального проекту.

 

Прем'єр-міністр України                                           Д.ШМИГАЛЬ

 

Інд. 21  

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 30 червня 2021 р. № 734

ПОРЯДОК

реалізації експериментального проекту щодо проведення іспиту у формі комп’ютерного тестування для підтвердження кваліфікації моряків

Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо проведення іспиту у формі комп'ютерного тестування для підтвердження кваліфікації моряків (далі - експериментальний проект) з метою встановлення відповідності знань та професійних навичок моряків стандартам компетентності, визначеним Міжнародною конвенцією про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року (далі - Конвенція 1978 року) і Кодексом з підготовки і дипломування моряків та несення вахти, схваленим Резолюцією 2 Конференції Сторін Конвенції 1978 року від 7 липня 1995 року (далі - Кодекс дипломування).

Результати іспиту у формі комп'ютерного тестування (далі - комп'ютерний іспит) використовуються для присвоєння кваліфікації морякам та підтвердження збереження їх професійної придатності.

2. Учасниками експериментального проекту є:

моряки та випускники закладів фахової передвищої та вищої освіти, що здійснюють підготовку за відповідною спеціальністю (спеціалізацією), які бажають підтвердити кваліфікацію з метою присвоєння звання особи командного складу морського судна або збереження їх професійної придатності (далі - моряки);

заклади фахової передвищої та вищої освіти, що здійснюють підготовку моряків за акредитованими в установленому законодавством порядку освітніми програмами, що відповідають вимогам Конвенції 1978 року (далі - заклади морської освіти);

Адміністрація судноплавства;

державне підприємство "Сервісний центр морського та річкового транспорту".

3. Порядок утворення, функції Державної кваліфікаційної комісії моряків встановлені Положенням про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1499 "Деякі питання присвоєння звань особам командного складу морських суден".

4. Взаємодію учасників експериментального проекту забезпечує Адміністрація судноплавства.

5. Комп'ютерний іспит випускників закладів освіти запроваджується з 1 вересня 2022 року.

6. В рамках експериментального проекту використовується система комп'ютерного тестування Crew Evaluation System (CES) 6.0 (або її пізніша версія) компанії "Seagull Maritime AS" (далі - система комп'ютерного тестування).

7. Запровадження системи комп'ютерного тестування забезпечується Адміністрацією судноплавства.

8. Державне підприємство "Сервісний центр морського та річкового транспорту" забезпечує роботу системи комп'ютерного тестування та здійснює її технічне адміністрування.

9. Перелік тестових завдань, що містяться у системі комп'ютерного тестування, повинен відповідати мінімальним стандартам компетентності, що визначені Конвенцією 1978 року та Кодексом дипломування щодо кожного із стандартів компетентності.

Перед початком проведення комп'ютерного іспиту член Державної кваліфікаційної комісії моряків здійснює ідентифікацію випускника/моряка за документом, що посвідчує особу. У разі невизначення особи така особа до комп'ютерного іспиту не допускається. Комп'ютерний іспит проводиться у спеціально обладнаному приміщенні державного підприємства "Сервісний центр морського та річкового транспорту" Державною кваліфікаційною комісією моряків за особистої присутності моряка.

Під час проведення комп'ютерного іспиту запитання тестового завдання для кожного випускника/моряка обираються автоматично за допомогою програмного забезпечення з переліку запитань, визначених для відповідної посади на морському судні, шляхом випадкового вибору.

У разі неможливості продовження комп'ютерного іспиту з технічних причин член Державної кваліфікаційної комісії моряків оголошує перерву до їх усунення. У разі неможливості усунення технічних несправностей автоматизованого робочого місця результат комп'ютерного іспиту анулюється. Випускнику/моряку пропонується складення комп'ютерного іспиту на іншому автоматизованому робочому місці або в інший час чи день.


Купить полный текст документа можно после авторизации

За дополнительной информацией обращайтесь в ООО "Планета Одесса"
Тел. +380 50-336-5436 email: rise3info@gmail.com

Home